Oddział chirurgiczny

dr. n. med. Marek Chudański

Personel pielęgniarski:

Abramowska Danuta, Bielska Anna, Gawlik Hanna, Góralska Grażyna,
Kowalska Beata, Łazarewicz Danuta, Łazarewicz Jolanta, Pikulska Kamilla, Sebunia Justyna, Witkowska Wiesława

Oddział chirurgiczny dysponuje 28 łóżkami na których rocznie leczy się około 2000 pacjentów

W Oddziale wykonywane są zabiegi:

Operacje w ostrych schorzeniach jamy brzusznej – operacje wyrostka robaczkowego, perforacji przewodu pokarmowego, niedrożności jelit

• operacje pęcherzyka i dróg żółciowych klasyczne i laparoskopowe,
  • operacje żołądka
  • operacje jelita grubego,
  • operacje przepuklin z użyciem siatek,
  • żylaków kończyn dolnych

Diagnostyka endoskopowa górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego – gastroskopia i kolonoskopią z biopsją, polipektomia endoskopowa

Operacje z zakresu układu kostno-stawowego

Harmonogram pracy:

6:00-8:00- Toaleta poranna, pobieranie krwi, wykonywanie zabiegów pielęgniarskich.

8:00-8:30 -śniadanie

9:00-10:00 – obchód lekarski

10:00-12:30- zabiegi operacyjne i pielęgniarskie

12:30-13:00 – obiad

13:00-17:00 -zabiegi

17:00-17:30- kolacja

18:00-21:00 -zabiegi

22:00-6:00 -cisza nocna

Informujemy że dnia 26 października 2020r o godzinie 7:00 wznowi działalność oddział ginekologiczno położniczego rooming, a o godzinie 18:00 "Nocna i świąteczna opieka zdrowotna" (Ambulatorium).

Od dnia 26 października 2020r do odwołania z powodu zakażenia personelu COVID-19 poradnia chirurgiczna Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim sp.z.o.o będzie nieczynna.

Polityka cookie Przez używanie strony szpitalnml.pl wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z niniejszą Polityką plików cookie. Jeżeli nie zgadzasz się na używanie ciasteczek, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnować z używania tej strony. Co to są ciasteczka? Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas, gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową. Do czego używamy ciasteczek? Strona szpitalnml.pl używa ciasteczek w różnych celach: by strona działała szybciej i była łatwiejsze w użyciu, aby lepiej dopasować dostępne treści do Twoich oczekiwań i zainteresowań, do zbierania anonimowych, zagregowanych statystyk, które pozwalają nam zrozumieć jak ludzie używają naszej strony i pomagają w poprawianiu jej funkcjonalności i zawartości. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach. Jak długo przechowywane są dane w ciasteczkach? Na szpitalnml.pl mogą być używane dwa rodzaje ciasteczek – sesyjne oraz stałe. Te pierwsze pozostają na Twoim urządzeniu jedynie podczas korzystania ze strony. Ciasteczka stałe pozostają na Twoim urządzeniu tak długo jak długo mają ustawiony czas życia lub do momentu kiedy je usuniesz. Rodzaje ciasteczek używanych na szpitalnml.pl konieczne do działania strony poprawiające wydajność poprawiające funkcjonalność Czy używamy ciasteczek podmiotów trzecich? Nie, korzystając z tej strony nie otrzymasz ciasteczek pochodzących od podmiotów trzecich takich jak np. Facebook, Google, Twitter, a także od firm realizujących kampanie reklamowe na zlecenie reklamodawców. W jaki sposób mogę zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek albo je usunąć? Każdy rodzaj przeglądarki oferuje możliwość blokowania i kasowania plików cookie. Więcej informacji na temat zarządzania plikami cookie można uzyskać, korzystając pomocy lub instrukcji obsługi danej przeglądarki.