poznaj
Pracownia endoskopii
Endoskopia – ogólna nazwa zabiegów diagnostyczno-leczniczych w medycynie, polegających na badaniu wnętrza ciała przy wykorzystaniu aparatów, zwanych endoskopami, umożliwiających doprowadzenie światła oraz optyki do wnętrza przewodu pokarmowego.
Pracownia Endoskopii w Szpitalu Powiatowym w Nowym Mieście Lubawskim sp. z o.o. wykonuje badania gastroskopii, kolonoskopii, polipektomii od poniedziałku do piątku w godzinach 07:30 – 14:30.
Odbiór wyników i rejestracja telefoniczna w godzinach 08:00 – 10:00
Dane kontaktowe
nr tel: 453 073 787 oraz 56 47 24 142
email: gastro@szpitalnml.pl
Informacje ogólne
Przygotowanie do kolonoskopii
Badania wykonują
Informacje ogólne
wykonuje badania od poniedziałku do piątku w godzinach 07:30 – 14:30.
Odbiór wyników i rejestracja telefoniczna w godzinach 08:00 – 10:00.
Dane kontaktowe:
nr tel: 453 073 787 oraz 56 47 24 142
email: gastro@szpitalnml.pl
Przygotowanie do kolonoskopii
- Przez 7 dni, aż do badania, nie spożywać pokarmów zawierających pestki i nasiona, np. maku, siemienia lnianego, słonecznika, nasion dyni.
- Osoby przyjmujące leki obniżające krzepliwość krwi, np. Sintrom, Acenocumarol winny (po konsultacji z lekarzem kierującym na badanie) przerwać ich stosowanie na 7 dni przed badaniem (może zaistnieć potrzeba wymiany tych leków na heparynę niskocząsteczkową).
- Na 2 dni przed badaniem stosować tylko dietę płynną w postaci budyniu i kiślu, pić wodę niegazowaną lub niesłodzoną herbatę, względnie niesłodzoną kawę zbożową, w dowolnej ilości.
- Na 1 dzień przed badaniem spożyć tylko śniadanie w postaci budyniu lub kiślu, pić wodę niegazowaną lub niesłodzoną herbatę lub kawę zbożową.
PODCZAS PRZYGOTOWANIA DO BADANIA MOŻNA STOSOWAĆ LEKI DOUSTNE ZE STAŁYCH ZLECEŃ LEKARSKICH.
OSOBY CHORE NA CUKRZYCĘ zgłaszają się do pracowni endoskopowej w dzień planowanego zabiegu z lekami (insuliną, tabletkami).
OSOBY CHORE NA CUKRZYCĘ zgłaszają się do pracowni endoskopowej w dzień planowanego zabiegu z lekami (insuliną, tabletkami).
- Dopiero po upływie 1 godziny po badaniu można napić się, jednak na początek nie więcej, niż 1/2 szklanki letniej herbaty, może być słodzona.
- Pierwszy posiłek można zjeść po upływie 3 godzin od wykonanego badania. Po badaniu jeść produkty lekkostrawne, nie przejadać się, wypocząć.
Po znieczuleniu mogą wystąpić mdłości i wymioty.
W DNIU BADANIA ZGŁOSIĆ SIĘ DO PRACOWNI ENDOSKOPOWEJ NA CZCZO, z piżamą, kapciami i skierowaniem
UWAGA:
w przypadku niemożności przybycia na badanie lub w przypadku rezygnacji z badania, prosimy o powiadomienie nas (najlepiej w godzinach od 12:00 do 13:30), najpóźniej na 2 dni przed wyznaczonym terminem badania, telefon: +48 56 47 24 142
Badania wykonują
2. lek. Lech Paluszkiewicz
3. Pielęgniarka Dorota Kurowska
4. Pielęgniarka Bożena Kłak