Pracownia RTG i USG

Pracownia RTG czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 18:00
Rejestracja odbywa się osobiście na terenie placówki (główne wejście korytarzem na prawo) lub telefonicznie pod numer +48 453 073 788

Pracownia Rentgenodiagnostyki Ogólnej wykonuje badania na potrzeby Szpitalne oraz obsługuje skierowania ambulatoryjne wystawione z przychodni POZ bądź gabinetów prywatnych.  Aparat Rentgenowski – Pausch Toplift. Urządzenie emitują niewielką dawkę promieniowania, jakiemu poddawani są pacjenci. Pracownia wykonuje badania RTG m.in. klatki piersiowej, narządów ruchu, stawów, kręgosłupa, czaszki itp. Pracownia wykonuje również badanie HSG. Z racji wykorzystania promieniowania X według prawa atomowego badanie wykonuje się tylko i wyłącznie na zlecenie lekarza.

Pracownia wyposażona jest również w aparat stomatologiczny – IRIX-70. Wykonywane są pojedyncze zdjęcia wewnątrzustne zębów. Nie wymaga się skierowania na wykonanie takiego badania. Na odbiór zdjęcia pacjent czeka ok 15minut po jego wykonaniu.

Pracownia przyjmuję pacjentów od poniedziałku do piątku od godziny 8 – 18:00. Nie wymagana jest uprzednia rejestracja na wykonanie badania. Zdjęcia RTG wykonuje się na bieżąco w godzinach otwarcia pracowni. Personel informuje o odbiorze wyników po wykonanym badaniu. Pacjent otrzymuje płytkę CD + opis radiologa. Odbiór wyników osobisty bądź osoba wyznaczona mająca pisemne upoważnienie. Pacjent za dodatkową opłatą może otrzymać kopię wykonanego badania w terminie przeszłym.

Płatność za badania prywatne po ich wykonaniu – gotówką bądź kartą. Jeśli pacjent wykazuje potrzebę otrzymania faktury prosimy poinformować o tym personel medyczny przed uiszczeniem opłaty. 

Pracownia RTG obsługuje również rejestrację na badania USG – według umowy NFZ lub prywatnie. Osoby które otrzymały skierowanie na badanie USG Jamy brzusznej bądź tarczycy rejestrują się osobiście na terenie placówki (główne wejście, korytarz na prawo) bądź telefonicznie – 453 073 788
. Badania wykonywane są od Poniedziałku do Piątku od godziny 9:30. Wszyscy pacjenci umawiani są na tą samą godzinę. W dniu badania posiadają skierowanie na badanie.
Wynik wydaje lekarz po wykonanym badaniu.

1. Na 2 dni przed badaniem obowiązuje dieta lekkostrawna, półpłynna, nie należy spożywać owoców, warzyw, słodyczy oraz ciemnego pieczywa.
2. W dniu poprzedzającym badanie należy przyjmować np. Espumisan 3×2 kapsułki po jedzeniu.
3. W dniu badania jeszcze 2 kapsułki Espumisanu, zgłosić się na czczo ( nie jeść,nie pić, nie palić papierosów ,nie żuć gumy), jeśli to możliwe nie przyjmować leków.
Przyjąć tylko te leki które są konieczne(zlecone przez lekarza),popijając niegazowaną wodą.
4. Na badanie należy zgłosić się z pełnym pęcherzem

1. Bogumił Lewosz – Radiolog

2. Krystyna Rojewska – Sekretarka medyczna

3. Renata Jastrzębska -Technik RTG – koordynator

4. Anna Moczadło – Technik RTG – Inspektor ochrony radiologicznej

5. Justyna Gawińska – Technik RTG